Skutki pandemii dla branży morskiej – Przemysław Sztandera, Prezes PSSE oraz Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki z CRIST

Skutki pandemii dla branży morskiej – Przemysław Sztandera, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Ireneusz Ćwirko, prezez CRIST i Krzysztof Kulczycki, przewodniczący Rady Nadzorczej CRIST
oraz Anna Różycka, Bałtycki Port Nowych Technologii, Maciej Lisowski, dyrektor handlowy CRIST
Skutki pandemii dla branży morskiej
wideo
Czy branża morska zaczyna odczuwać długotrwałe skutki kryzysu wywołanego pandemią? W jakiej kondycji są firmy branży morskiej skupione na terenie operowanym przez PSSE?
Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu “Forum Gospodarcze” TVP Gdańsk z dnia 24 czerwca, który realizowany był między innymi w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii. Gościem programu był Przemysław Sztandera, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Jak sytuacja finansowa Polaków zmieniła się podczas pandemii?
W zeszły czwartek gościem audycji “Ludzie i Pieniądze” na antenie Radia Gdańsk był Paweł Lulewicz, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rozmowa dotyczyła sytuacji finansowej Polaków podczas pandemii oraz inwestycji, jako lekarstwa na kryzys. Czy zarabiamy mniej? Czy przedsiębiorcy mają możliwości, by inwestować? Zachęcamy do wysłuchania audycji.
Wydarzenia
Wsparcie nowoczesnych usług i biznesu dla Trójmiasta
konferencja online
Już jutro odbędzie się konferencja online poświęcona wsparciu nowoczesnych usług i biznesu dla Trójmiasta w czasie pandemii i w okresie post-pandemicznym. Wydarzenie organizowane jest przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu, Invest in Pomerania, oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Eksperci PSSE opowiedzą o zwolnieniu z podatku dochodowego na nowy projekt inwestycyjny oraz założeniach tarczy antykryzysowej i pakietach pomocowych dla przedsiębiorców.
Konferencja odbędzie się za pomocą Microsoft Teams, a link z zaproszeniem zostanie przesłany na adresy mailowe podane podczas rejestracji. Szczegóły oraz agenda w naszych mediach społecznościowych.
Wsparcie dla Firm
webinarium dla przedsiębiorców z Wąbrzeźna i powiatu wąbrzeskiego

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o. oraz Starosta Wąbrzeski i Burmistrz Miasta Wąbrzeźno mają zaszczyt zaprosić Przedsiębiorców z Miasta Wąbrzeźna oraz powiatu wąbrzeskiego na webinarium WSPARCIE DLA FIRM. Partnerem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

06.07.2020 o godz. 11:00 – webinarium dla przedsiębiorców z Wąbrzeźna i powiatu wąbrzeskiego;
Rejestracja w terminie do 3 lipca br. pod adresem w.leszniewska@strefa.gda.pl
(po zarejestrowaniu zostanie przesłany link do spotkania).
Jak tworzyć produkty? Od pomysłu do aplikacji.

webinar
Modeling Evolution, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny mają zaszczyt serdecznie zaprosić do udziału w wydarzeniu online dla środowiska startup’owego i MŚP. Tematem będzie mix metodologii LEAN: #LeanModelCanvas#ImpactMapping & #EventStorming oraz #EventModeling.
Doświadczysz jak działa planowanie oraz realizacja połączone w jeden ciągły proces!

22.07.2020 o godz. 11:00
Rejestracja (po zarejestrowaniu zostanie przesłany link do spotkania).
Polecamy
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe PSSE
Profesjonalne obiekty konferencyjne PSSE, zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni, to idealne miejsce na organizację wydarzeń biznesowych i naukowych. Oddajemy do Państwa użytku 17 sal mogących pomieścić od 6 do 190 osób, 14 w Gdańsku i 3 w Gdyni. Klimatyzowane sale konferencyjne są wyposażone sprzęt AV, a ich głównym atutem jest możliwość dowolnej aranżacji układu stołów i krzeseł, spełniającej indywidualne potrzeby klienta.
Centrum konferencyjne PSSE to nie tylko wynajem sal, ale również wsparcie administracyjno-organizacyjne w czasach zaostrzonych rygorów higieniczno – sanitarnych.
Opiekun sal Gdańsk: Justyna Sterlingow-Miernik – j.sterlingow@strefa.gda.pl 667 600 050
Opiekun sal Gdynia: Sylwia Owczarczyk – s.owczarczyk@strefa.gda.pl 603 833 331
Rozstrzygnięcie konkursu #PSSEdlaZAWODOWCÓW
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie #PSSEdlaZAWODOWCÓW. Nagrodą był udział w kampanii promocyjno-informacyjnej dotyczącej szkolnictwa branżowego, przygotowywanej przez PSSE.
Jury konkursu nie miało łatwego zadania, nadesłano wiele prac, a każdy z uczestników miał coś interesującego do zaprezentowania.

MAGNETYZM I C-EYE
projekt „Firmy GPN-T widziane oczami dziecka”

Od stycznia kontynuowaliśmy spotkania w ramach autorskiego projektu, który ma na celu zapoznawanie dzieci od najmłodszych lat, ze specyfiką wybranych zawodów, nowych technologii i przedsiębiorczości.
W tym roku przedszkolaki odwiedziły pracownie przedsiębiorstwa NNT, miały także okazję odbyć lekcję empatii z AssisTech.
Koordynatorem projektu jest Paulina Czyżak: p.czyzak@strefa.gda.pl
Strefa Wsparcia Kryzysowego
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powołała Zespół ds. Tarczy Antykryzysowej
Trwająca w Polsce epidemia COVID -19, to trudne wyzwanie dla nas wszystkich. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powołała specjalny Zespół ds. Tarczy Antykryzysowej, który składa się ze specjalistów z różnych dziedzin. Zespół posiada szeroką wiedzę i doświadczenie, oferuje możliwość bezpłatnych, kompleksowych konsultacji finansowych oraz prawno–podatkowych, a także udziela informacji o dostępnych instrumentach wsparcia i narzędziach w ramach Tarczy Antykryzysowej.