TYDZIEŃ KARIERY PSSE NA POMORSKICH UCZELNIACH – GDAŃSK – 8-12 MARCA 2021

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Sopocką Szkołą Wyższą i Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, serdecznie zaprasza studentów do udziału w spotkaniach online z przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność na terenie Strefy.

Od 8 do 12 marca codziennie możecie spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznać się z ich działalnością, a także z ofertami praktyk, staży i pracy. Dodatkowo w ramach Tygodnia Kariery odbędzie się warsztat „Rekrutacja od podstaw – start dla młodych”, w czasie którego eksperci z Agencji Pracy Gi Group udzielą praktycznych porad niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery.

Wszystkie spotkania realizowane są online na platformie Microsoft Teams, w formule interaktywnej umożliwiającej bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rejestracji – we wskazanym terminie wystarczy kliknąć na link i dołączyć do konkretnego wydarzenia. Do spotkania możesz dołączyć na komputerze lub w aplikacji mobilnej.

ROZKŁAD JAZDY TYGODNIA KARIERY

8 marca 2021, 11.00-12.00

KRONOSPAN
www.kronospan.pl
Informacje o firmie:
Jesteśmy światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów drewnopochodnych: płyt budowlanych, meblowych i paneli podłogowych, a także komponentów do ich produkcji, takich jak papier bazowy, żywice i laminaty. W Polsce jesteśmy obecni m.in. w Szczecinie, Szczecinku, Poznaniu, Rudawie, Strzelcach Opolskich, Mielcu, Pustkowie, Jaśle i Rytlu.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

9 marca 2021, 13.00-14.00

NORTHVOLT POLAND
www.northvolt.com
Informacje o firmie:
Firma NORTHVOLT została założona w Szwecji w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznych baterii litowo-jonowych na świecie, charakteryzujących się minimalnym śladem węglowym i największymi możliwościami w zakresie recyklingu, aby zapewnić europejską transformację ku energii odnawialnej. Od 2018 firma funkcjonuje w Polsce pod nazwą Northvolt Poland Sp. z o.o. Spółka została zawiązana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. Obecnie firma Northvolt Poland planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, budując wysoce zautomatyzowany i supernowoczesny zakład produkcyjny.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków inżynierskich.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

9 marca 2021, 14.30-16.00

Rekrutacja od podstaw – start dla młodych, warsztat z Agencją Pracy Gi Group
www.gigroup.com.pl
Informacje o warsztacie:
W czasie warsztatu dowiesz się między innymi:

  • Jak wygląda współpraca z agencją pracy.
  • Gdzie najlepiej szukać ofert pracy.
  • Jak stworzyć dobre CV, aby przyciągnąć uwagę rekrutera.
  • Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Na co rekruter zwraca uwagę.
  • Jak znaleźć swoją pierwszą pracę w konkretnej branży, np. związanej z kierunkiem studiów, bez doświadczenia.
  • Jak odbyć praktyki studenckie i jakie korzyści z nich wynikają.
  • Co zrobić, jeśli od kilku miesięcy wysyłasz CV, nikt do Ciebie nie dzwoni, nie masz żadnej informacji zwrotnej od firm.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 10.00-11.00

HYDROMEGA SP. Z O.O.
www.hydromega.com.pl
Informacje o firmie:
HYDROMEGA Sp. z o.o. powstała w 1988 r. Od ponad 30 lat zajmujemy się projektowaniem i produkcją układów hydrauliki siłowej oraz automatyką przemysłową. Doświadczenie w branży, niezawodność oraz sprawdzone rozwiązania są podstawą dobrze przygotowanej oferty dla przemysłu stoczniowego, budowlanego, mechanicznego, wydobywczego oraz rolnictwa. Nasza oferta produktowa obejmuje między innymi: zasilacze hydrauliczne, kompletne systemy okrętowe, agregaty hydrauliczne, pojazdy specjalistyczne z napędem hydrostatycznym, zespoły pompowe, zbiorniki stalowe, filtry powrotne i wlewowe, płynowskazy, również z czujnikiem poziomu oleju, a także włazy inspekcyjne. Jakość naszych produktów potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody. Mamy również bogate doświadczenie w serwisowaniu układów hydrauliki siłowej.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków technicznych.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 11.00-12.00

FLEX
www.flex.com
Informacje o firmie:
Flex to światowej klasy partner produkcyjny, pomagający klientom z różnych branż w opracowaniu i budowaniu produktów, które zmieniają świat. Jako globalny zespół, Flex jest obecny w 30 krajach i odpowiada zrównoważonemu działaniu. Dzięki temu zapewnia swoim klientom innowacje technologiczne oraz rozwiązania związane z łańcuchem dostaw i produkcją.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków inżynieryjnych, związanych z jakością oraz logistyką.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 12.00-13.00

SKAT TRANSPORT
www.skat.com.pl
Informacje o firmie:
Firma SKAT z siedzibą w Gdańsku jest obecna na rynku od 30 lat. Obszarem naszej działalności jest transport  i spedycja międzynarodowa oraz krajowa. Ponadto organizujemy dla naszych klientów przeprawy promowe oraz ubezpieczenia branżowe. Zatrudniamy 250 pracowników w centrali oraz 6 oddziałach.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków – transport, logistyka, handel zagraniczny, IT.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 14.00-15.00

WESTROCK
www.westrock.com
Informacje o firmie:
WestRock jest firmą notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: WRK), zaliczona do największych firm na świecie wg. listy Fortune500. WestRock zajmuje się produkcją papieru i najwyższej jakości opakowań dedykowanym różnym branżom. Zakład produkcyjny WestRock Tczew produkuje rocznie ponad 275 milionów opakowań dla klientów na całym świecie obsługujących rynki kosmetyczne, higieny osobistej i opieki zdrowotnej.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków technicznych i ekonomicznych.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

11 marca 2021, 11.00-12.00

JABIL POLAND
www.jabil.com/contact/locations/kwidzyn.html
Informacje o firmie:
Jabil świadczy usługi dla najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją urządzeń, których używasz na co dzień. Możliwe jest to głównie dzięki pasji i zaangażowaniu naszych pracowników, którzy w ponad 90 zakładach, w 24 krajach opracowują i wytwarzają innowacyjne produkty. W Polsce zatrudniamy 3 600 osób, a na świecie liczba ta przekracza 180 000 wyspecjalizowanych pracowników. Jako wiodąca firma produkcyjna na świecie oferujemy możliwości rozwoju zarówno w zawodach inżynierskich, jak i innych dziedzinach.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków – elektronika, mechatronika, automatyka, logistyka.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

11 marca 2021, 12.00-13.00

ARROW ELECTRONICS
http://careers.arrow.com
Informacje o firmie: Arrow Electronics to jeden z największych dystrybutorów, resellerów i dostawców usług technologicznych związanych z produktami komputerowymi i komponentami elektronicznymi. Pomagamy przekształcać innowacyjne pomysły firm w gotowe urządzenia i inteligentne rozwiązania. W Polsce jesteśmy obecni od ponad 13 lat. W Gdańsku jako Arrow Services wspieramy region EMEA realizując procesy w obszarze IT, finansów, HR, payroll czy obsługi klienta.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

12 marca 2021, 10.00-11.00

FORMELEON SP. Z O.O.
www.formeleon.com
Informacje o firmie:
Formeleon Sp. z o.o. w Polsce jest pełnowartościową firmą siostrzaną koncernu Rychiger AG ze Szwajcarii. Jesteśmy sprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwem branży budowy maszyn i narzędzi z długoletnim doświadczeniem (poprzednio K.P. Formit). Działamy w branży budowy maszyn i narzędzi z długoletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania i produkcji maszyn specjalnych i urządzeń, budowy narzędzi, budowy prototypów, wyposażenia, przyrządów kontrolnych i montażowych, znane jako solidny dostawca prostych, jak też wysoce złożonych podzespołów do maszyn z zastosowaniem maszyn CNC i konwencjonalnych. Produkujemy części maszyn i części dla przemysłu energetycznego, samochodowego i przemysłu poszukiwań ropy naftowej i gazu, wykonanie form wtryskowych, tłoczników, wykrojników, przyrządów do obróbki skrawaniem, przyrządów montażowych, spawalniczych oraz prototypów maszyn i urządzeń, maszyny dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i opakowaniowego oraz ich części zbudowanych z różnych materiałów (stal nierdzewna, aluminium oraz tworzywa sztuczne).
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

W przypadku pytań dotyczących Tygodnia Kariery zapraszamy do kontaktu z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną:

Natalia Bojarska, Zespół ds. szkolnictwa zawodowego

n.bojarska@strefa.gda.pl, tel. 667 200 060