PSSE myśli i działa “eko”

PSSE myśli i działa “eko”. Chce zazieleniać strefy ekonomiczne i rozwijać energetykę obywatelską

List intencyjny o współpracy podpisały Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) oraz Energa Green Development z Grupy Orlen – Podstawą są wspólne modele działania, wspieranie i rozwijanie rodzimych inwestycji z naciskiem na tzw. zieloną gospodarkę. Przyszłość widzimy w energetyce rozproszonej i wykorzystaniu lokalnych zasobów oraz dostosowaniu do tego prawa – mówi Maciej Kazienko, wiceprezes PSSE.

– Jesteśmy spółką Skarbu Państwa odpowiedzialną za wspieranie nowych inwestycji w ramach tzw. Polskiej Strefy Inwestycji. W rozmowach z inwestorami, oprócz oczywistych problemów z dostępnością terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy szlakach komunikacyjnych, coraz częściej zderzamy się problemem dostępności energii – zauważa Maciej Kazienko, wiceprezes PSSE. –  Brak jest odpowiedniej mocy przyłączeniowej oraz wolumenu tzw. zielonej energii, która pomniejsza w produkcji „ślad węglowy”. Dzisiaj bowiem trzeba wykazać, że produkcja odbywa się z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Więcej: https://zielonagospodarka.pl/psse-mysli-i-dziala-eko-chce-zazieleniac-strefy-ekonomiczne-i-rozwijac-energetyke-obywatelska-2196?utm_medium=email&utm_source=getresponse&utm_content=Newsletter+InfoStrefa&utm_campaign=Infostrefa