Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe – do 15 stycznia 2022 r. trwa rekrutacja

Do 15 stycznia 2022 r. trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Morska energetyka wiatrowa”.

Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych i Wydziałem Prawa i Administracji rozpoczęło rekrutację na I edycję studiów podyplomowych „Morska Energetyka Wiatrowa”.

Link do filmu promującego studia podyplomowe MEW w UG: https://www.youtube.com/watch?v=6Fkp_el9U0g

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu morskiej energetyki wiatrowej zapewniającej specjalistyczny i wszechstronny rozwój kompetencji zgodnie z programem studiów. W programie studiów podyplomowych znajdują się zagadnienia z zakresu: terminologii morskiej energetyki wiatrowej (MEW), uwarunkowań międzynarodowych i unijnych MEW, kompetencji podmiotów zaangażowanych w MEW, funkcji morskiego planowania przestrzennego, transformacji energetycznej i zarządzania potencjałem morskiej energetyki wiatrowej, oraz procedur administracyjnych realizacji morskich farm wiatrowych (MFW), bezpieczeństwa ich eksploatacji i kontroli wytwarzania energii z MFW, a także zarządzania ryzykiem działalności gospodarczej w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy specjalizujący się w poszczególnych zagadnieniach, posiadający bogate doświadczenie praktyczne oraz zaproszeni do współpracy eksperci MEW.

PROGRAM_STUDIÓW_PODYPLOMOWYCH_MEW_dp

ZAPROSZENIE_NA_STUDIA_PODYPLOMOWE_MEW_12.08.2021

Rekrutacja na studia podyplomowe „Morska energetyka wiatrowa” rozpoczęła się w dniu 16 sierpnia 2021 r. i zakończy się w dniu 15 stycznia 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Studia mają charakter dwusemestralny, niestacjonarny, odbywają się w trybie weekendowym (sobotnio-niedzielnym) i są odpłatne. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2021 r., a kończą w czerwcu 2022 r. i będą się odbywać on-line z wykorzystaniem platformy MS Teams lub stacjonarnie w Uniwersytecie Gdańskim – w zależności od sytuacji pandemicznej.

Link do rekrutacji: https://ug.edu.pl/oferta_ksztalcenia/studia_podyplomowe/105523/miedzywydzialowe_studia_podyplomowe_edukacja_na_rzecz_zrownowazonego_rozwoju_morska_energetyka_wiatrowa

Serdecznie Państwa zapraszamy”.

Link do filmu promującego studia podyplomowe MEW w UG: https://www.youtube.com/watch?v=6Fkp_el9U0g

Osobą do kontaktu jest Pani Maria Karbowska, tel. 725 991 169 lub 58 523 41 70.

dr hab. Dorota Pyć, prof. UG

Kierownik Katedry Prawa Morskiego

WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI

UNIWERSYTET GDAŃSKI