Latarnia Gospodarki Morskiej dla stoczni Crist!

Nagroda specjalna Latarnia Gospodarki Morskiej w kategorii Lider Technologii Morskich dla CRIST S.A.! “Wyróżnienie to jest pewnym pomysłem, żeby pokazać, że przemysł technologii morskich w Polsce istnieje i jest silny a jednocześnie wskazać tych, którzy są liderami i potrafią przy okazji napędzać zlecenia dla innych” -mówił dziś Jerzy Czuczman, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich.

Latarnia Gospodarki Morskiej dla stoczni Crist! Polskie firmy będą ważnym graczem przy budowie wiatraków na Bałtyku? - GospodarkaMorska.pl

Stocznia CRIST, jako jedyna w rejonie Morza Bałtyckiego zbudowała serię statków samopodnośnych typu jack‐up, do budowy farm wiatrowych na morzu. Jednostki THOR, INNOVATION i VIDAR są znane na całym świecie. To właśnie ten aspekt został szczególnie doceniony podczas przyznania nagrody Latarni Gospodarki Morskiej.

“To ważny moment dla portalu GospodarkaMorska.pl i Polskiego Forum Technologii Morskiej. Wspólna nagroda Latarnia Gospodarki Morskiej w kategorii Lider Technologii Morskich trafiła w ręce stoczni CRIST. Wręczenie tej nagrody jest też pewnym wyróżnieniem dla naszego portalu, bo mamy możliwość nagrodzenia jednej z największych firm na rynku, z olbrzymimi dokonaniami, która jest pracodawcą i zleceniodawcą dla kilku tysięcy osób. Ponadto, nagroda została wręczona w ważnym momencie. W tej chwili odbywa się drugie czytanie ustawy offshorowej i wszyscy bardzo liczą na to, że polskie firmy będą mogły w aktywny sposób uczestniczyć w realizacji projektów stoczniowych. Stocznia CRIST została wyróżniona za realizację projektów offshorowych i liczymy na to, że będzie budowała jednostki do obsługi farm wiatrowych na polskich wodach Bałtyku” – powiedział Mateusz Kowalewski, prezes zarządu w GospodarkaMorska.pl.