Port Gdynia gościł przedstawicieli IMO

W piątek, 19 listopada, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego Państw-Członków Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) gościli w Gdyni. Wizyta studyjna odbyła się w ramach wspierania polskiej kandydatury do Rady IMO w kategorii C na lata 2022-23.

Grupa dyplomatów z krajów działających w IMO przyjechała do Polski w ramach wizyty promującej naszą kandydaturę do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Jednym z gospodarzy wizyty był Zarząd Morskiego Portu Gdynia. W promocji kandydatury Polski aktywnie uczestniczą polskie uczelnie morskie, porty i Ośrodek ds. IMO przy PRS, które wspomagają państwowe władze w staraniach o jak największą liczbę głosów.

– Bardzo się cieszymy, że mimo tej pandemicznej sytuacji udaje nam się dzisiaj przyjąć tę międzynarodową delegację dyplomacji, że jesteśmy w stanie porozmawiać o priorytetach, które prezentuje IMO. Mamy możliwość właśnie temu środowisku przedstawić Port Gdynia i zwiększyć wyobrażenie całej społeczności na to, co port już osiągnął i jakie ma plany na przyszłość, a jest ich sporo, jest się czym chwalić – powiedział Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

 

Więcej: https://www.gospodarkamorska.pl/