ETA wspiera Ukrainę

link: https://eta.fm/

Jako społeczność ETA.fm nie możemy patrzeć na to co się dzieje na Ukrainie bezczynnie. Setki tysięcy ludzi potrzebują naszej pomocy tu i teraz, dlatego zdecydowaliśmy się pomoc tak jak możemy – zachęcić Was wszystkich do pomocy. Wiemy, ze jest mnóstwo ludzi dobrej woli i wiele pomysłów jak pomagać i to powoduje, ze świat wokół nas staje się lepszy a wiara w drugiego człowieka i dobro wraca. Jeśli możemy jako społeczność się do tego dołożyć, trzeba to zrobić! Zdecydowaliśmy się w ramach pokazania wsparcia dla Ukrainy na zamowienie koszulek z cytatami które przejdą do historii a które pokazują hart ducha Ukrainy. Jak zauważycie, też same koszulki będą miały cenę 50 PLN / 75 PLN / 100 PLN, w zależności od tego jak wysokie wsparcie chcecie przekazać. Koszt produkcji jest stały, zmienia się tylko dochód który przekażemy na pomoc. Każda lub każdy z Was może pomóc w ramach swoich możliwości. Całość dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczona na jedna z poniższych akcji, która wybierzecie przy zamówieniu wskazując w notatce 1,2 lub 3. Jako ETA.fm będziemy wpłacać regularnie cały uzyskany dochod i informować Was na bieżąco o wynikach akcji. Zachęcamy tez do wspierania akcji bezpośrednio, linki znajdziecie poniżej. Działamy!

POLSKA AKCJA HUMANITARNA SOS UKRAINA

W związku z wojną w Ukrainie apelujemy o pilne wsparcie! Dla ludzi, którzy musieli uciekać ze swoich domów zapewniamy pomoc bezpośrednią, włączając w to żywność, pomoc psychologiczną i inne formy wsparcia. Nasze wsparcie obejmuje osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając przemieszczające się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu. Śledź aktualizacje na naszym fanpage’u.
Wspieramy Wolną Ukrainę

WIOSKI DZIECIĘCE

DLACZEGO POMOC JEST TAK WAŻNA? W Ukrainie ponad 64 tys. dzieci jest pod opieką rodzin zastępczych, a ponad 98 tys. przebywa w pieczy instytucjonalnej. Pracownicy SOS Ukraina przewidują, że 16 tys. z nich wkrótce będzie potrzebowało natychmiastowego wsparcia związanego ze znalezieniem bezpiecznego schronienia, organizacją transportu, pomocą żywnościową, medyczną i psychologiczną. Prosimy o wsparcie, abyśmy mogli zapewnić bezpośrednią pomoc dla opuszczonych dzieci i rodzin zastępczych w Ukrainie. ŻADNE DZIECKO NIE POWINNO ZASYPIAĆ I BUDZIĆ SIĘ W STRACHU O WŁASNE ŻYCIE! AKTUALIZACJA: SOS WIOSKI DZIECIĘCE UKRAINA ALARMUJĄ – SYTUACJA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA JEST DRAMATYCZNA! SOS Ukraina alarmuje, że sytuacja w tysiącach domów dziecka na terenie Ukrainy jest niezwykle trudna. Wychowawcy opuścili podopiecznych, bo walczą na froncie, lub ewakuowali się ze swoimi rodzinami. SOS Ukraina pilnie organizuje pomoc i środki, aby zapewnić opiekę dzieciom opuszczonych przez swoich wychowawców. Finansowo wspierać ich będzie SOS Children’s Villages International oraz SOS Wioski Dziecięce w Polsce. SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie działają obecnie w grupie kilku organizacji, z którymi wymienia się informacjami o tym, że dzieci pozostały bez opieki, lub w domu dziecka brakuje jedzenia. Zajmuje się tym ta organizacja , która ma najbliżej. Jeżeli miejsce jest pod ostrzałem dociera tam Obrona Terytorialna. Obecnie ewakuacja i wywóz dzieci z pieczy zastępczej koordynowane są na poziomie obu państw. Organizowany jest dla dzieci transport w taki sposób jaki jest w danym momencie bezpieczny. Podejmowane są starania, aby je wywieźć z części wschodniej Ukrainy na zachód i dalej do Polski. POTRZEBNA JEST KAŻDA POMOC W TEJ KRYTYCZNEJ SYTUACJI! Musimy ratować dzieci, które nie mają nikogo!
Wspieramy Wolną Ukrainę

WSPARCIE ARMII UKRAINSKIEJ Narodowy Bank Ukrainy, polski partner BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które od dziś można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na potrzebne działania. Wpłat na konto należy dokonywać w złotych polskich.

Otwarcie konta w złotych i wsparcie NBU w ten sposób zainicjował zespół Polskiego Standardu Płatności, operator systemu BLIK. Aby jeszcze bardziej ułatwić pomoc, w najbliższych dniach BLIK uruchomi możliwość wpłat na to konto także poprzez system BLIK.

Środki należy wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy

Odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy

Kod SWIFT: GOSKPLPW (w przypadku przelewów dokonywanych z zagranicy)

Rachunek służy do gromadzenia środków pieniężnych w PLN i dokonywania rozliczeń bezgotówkowych.

Narodowy Bank Ukrainy opublikował numer rachunku na swojej stronie internetowej.

Narodowy Bank Ukrainy po wprowadzeniu w kraju stanu wojennego otworzył specjalne konta bankowe do zbierania datków na pomoc w obronie kraju w różnych walutach. W imieniu NBU konto w złotych polskich otworzył BGK.

„Ukraina potrzebuje natychmiastowej i konkretnej pomocy. Dziś jednoczymy się i wspólnie wspieramy naszych sąsiadów. Wielu Polaków pomaga indywidualnie, jednocześnie włączają się także firmy i instytucje. My dołączamy się, a to dopiero nasz pierwszy krok na tej drodze. Dziękuję Blik za wyjątkowe podejście i współpracę. Dzięki temu już od dziś każdy może wpłacać pieniądze na specjalne konto Narodowego Banku Ukrainy i w ten sposób bezpośrednio pomagać Ukrainie” – powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, polskiego banku rozwoju.

Wspieram 50 zł