Dzień Przemysłu Kosmicznego Gdańsk 28.07.2022

W imieniu organizatorów Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, serdecznie zapraszam na Dzień Przemysłu Kosmicznego, który odbędzie się 28 lipca br. o godz. 10:00, w Inkubatorze Starter w Gdańsku (ul. Lęborska 3b, Gdańsk).

Głównym celem Dnia Przemysłu Kosmicznego ma być integracja dostawców technologii i ich odbiorców. Spotkanie będzie okazją do pokazania potencjału polskiego sektora kosmicznego i możliwości jego wykorzystania w różnych dziedzinach gospodarki. Niejednokrotnie instytucje, przedsiębiorcy, czy przedstawiciele administracji publicznej nie zdają sobie sprawy ze skali korzyści, jakie w ich działalności mogłoby przynieść zastosowanie np. satelitarnego obrazowania, nawigacji czy telekomunikacji. Zatem istotne jest, aby branża kosmiczna miała szansę poznania potrzeb instytucji lub przedsiębiorstw z województwa pomorskiego.

Planowany program wydarzenia 28 lipca br. (czwartek) godz. 10:00 – 17:00:

• Część oficjalna: Wystąpienia zaproszonych gości

• Ekosystem sektora kosmicznego – Szanse dla polskiego sektora kosmicznego

• Prezentacja potencjału i ofert firm sektora kosmicznego

• Prezentacja potrzeb i wyzwań instytucji i przedsiębiorców

• Spotkania B2B

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa. Osoba odpowiedzialna za kwestie organizacyjne: Jeremiasz Merkel z Departamentu Badań i Innowacji POLSA jeremiasz.merkel@polsa.gov.pl lub tel.: +48 58 500 87 51.