Hydromega z Latarnią Gospodarki Morskiej

Zwycięzcą konkursu internetowego została Hydromega z Gdyni, członek Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. A na podium stanęły: Seatech Engineering z Gdańska oraz Eleship z Gdańska. 

– Przyznana nagroda stanowi podsumowanie 30 lat pracy nad opatentowaną technologią za co jestem bardzo wdzięczny – komentował Zbigniew Zienowicz, prezes zarządu Hydromega, jeden ze zwycięzców konkursu.

Prezes podkreślił, że nagroda jest wyrazem uznania dla pracy zespołu polskich inżynierów, którzy rozwiązali problem nierozwiązywalny w branży stoczniowej w całej jej historii.

– To naprawdę duży sukces, który przekuwamy na skuteczną walkę o rynki już nie tylko krajowe, ale i światowe, wykazując od 2022 roku również to, jaki pozytywny wpływ ma nasza technologia na ograniczanie emisji CO2 – dodał prezes Zienowicz.

Spółka Hydromega powstała w 1988 roku. Od ponad trzech dekad zajmuje się projektowaniem i produkcją układów hydrauliki siłowej oraz automatyką przemysłową. Jak podkreślają jej przedstawiciele, doświadczenie w branży, niezawodność oraz sprawdzone rozwiązania są podstawą dobrze przygotowanej oferty dla przemysłu stoczniowego, wydobywczego, mechanicznego, budowlanego oraz rolniczego.

Więcej na: Latarnie Gospodarki Morskiej