BALTEXPO Maritime Fair and Conference – 10-12 October, 2023 – AMBEREXPO, Gdańsk, Poland

For 40 years, the BALTEXPO Maritime Fair and Conference was a platform for representatives of a broad range of industries related to the maritime sector to meet, exchange knowledge and experience and talk business.

The 22nd edition of the event will be held on 10-12 October, 2023, at AMBEREXPO, Gdańsk, Poland and mark the start of a new era for the series. It will cover the entirespectrum of the maritime economy:

  • shipbuilding
  • offshore wind
  • port and maritime infrastructure
  • maritime logistics
  • sea and inland shipping
  • maritime security
  • sustainability & tech
  • and more…

BALTEXPO 2023 will also feature numerous complementary events, including the BaltMilitaryExpo Baltic Military Fair and the InterMarE project.

BALTEXPO 2023. Where business thrives.

Targi Morskie BALTEXPO 2023 – wydarzenie roku w branży morskiej

W dniach 10 do 12 października 2023 roku w Gdańsku na terenie AMBEREXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO. Będzie to już 22 edycja tego największego i najstarszego wydarzenia branży morskiej w Polsce, ale po raz pierwszy zorganizowane zostaną przez nowego właściciela marki – Międzynarodowe Targi Gdańskie. Nowi organizatorzy Targów podchodzą do nich z dużym rozmachem – ich ambicją jest stworzenie największego tego rodzaju wydarzenia w naszej części Europy.

Dotychczasowa formuła Targów – czyli spotkanie komercyjnej branży okrętowej – została znacznie poszerzona o sektory morskie, które w tej chwili już przeżywają bardzo dynamiczny rozwój lub stoją w jego przededniu. Sektory te to: porty morskie i ich operatorzy, morska energetyka wiatrowa, oraz – przeżywająca renesans – produkcja okrętowa na potrzeby Marynarki Wojennej, która dotąd mieściła się w formule osobnych targów – Balt Military Expo. Obecnie będzie miała ona swój wydzielony salon w trakcie targów BALTEXPO. Swoje sektory będą miały również  start-upy, ośrodki naukowo-badawcze oraz przedstawiciele administracji.

Wyżej wymienione sektory często mają obszary działania nachodzące na siebie, stąd idea zorganizowania wspólnego spotkania w jednym miejscu i czasie. Organizatorzy Targów stworzą jak najlepsze możliwości zaprezentowania produktów, usług i rozwiązań, oraz zapewnią doskonałą atmosferę do prowadzenia rozmów i negocjacji.

Gospodarka morska w Polsce przeżywa w ostatnich latach swój niezwykle dynamiczny rozwój. Perspektywy na najbliższe lata są również bardzo obiecujące, a targi BALTEXPO mają szansę stać się kolejnym silnym impulsem rozwojowym dla branży morskiej oraz dla regionu pomorskiego. Uruchomiona już została strona internetowa wydarzenia  (https://baltexpo.eu)  z podstawowymi informacjami, niebawem rozpocznie się rejestracja.

FORUM OKRĘTOWE objęło swoim patronatem wydarzenie i aktywnie uczestniczy w jego przygotowaniu. Już teraz Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą. Warto zarezerwować sobie w kalendarzu dni: 10-12 października 2023 roku.

Szykuje się niezwykłe wydarzenie w naszej branży.