Morska Planeta – Kolor i Światło – GALERIA SZTUKI – czwartek 20.07, o godz. 18.00

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu ,,Morska Planeta”: KOLOR I ŚWIATŁO, w czwartek 20.07, o godz. 18.00.

Przestrzeń Państwowej Galerii Sztuki stanie się miejscem interdyscyplinarnej rozmowy o Morzu Bałtyckim. Tym razem wątkiem przewodnim jest KOLOR I ŚWIATŁO, a w swoich wypowiedziach nawiążą do niego:

dr hab. Sławomir Sagan, prof. IO PAN – fizyk morza, zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk w Sopocie, od 2023 delegat krajowy do Międzyrządowej Komisji Oceanograficznej UNESCO (IOC UNESCO).

Justyna Górowska – hydrofeministka, artystka performance, wykłada na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, razem z Eweliną Jarosz współtworzy duet Cyber Nymphos.

Ewelina Jarosz – badaczka w nurcie queerowo-feministycznj błękitnej humanistyki, artystka performance, adiunktka w Katedrze Mediów i Badań Kulturowych w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, razem z Justyną Górowską współtworzy duet Cyber Nymphos.

Patrycja Nowakowska – biolożka morza, doktorantka w IO PAN, odpowiedzialna za komunikację i poprawność merytoryczną treści publikowanych w ramach działalności Fundacji Mare.

Spotkanie będzie moderowane przez: dr Paulinę Pakszys (IO PAN).

Cykl jest współorganizowany przez Instytut Oceanologii PAN oraz dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.