Gdynia: Zoom na morze? Konkurs na film

Już po raz siódmy jest organizowany konkurs filmowy „Morze mnie kręci”, który jest skierowany do osób w wieku od 20 do 39 lat. Pomysły na maksymalnie 2-minutowy film promocyjny lub reklamowy mogą przesyłać zarówno studenci, jak i absolwenci uczelni filmowych, humanistycznych czy Akademii Sztuk Pięknych.

Nie masz kierunkowego wykształcenia, a film jest twoją pasją? Czekamy również na twoje pomysły. Warunek jest jeden – ważne, żeby powstała produkcja filmowa, która w atrakcyjny sposób przedstawi tematykę sektora gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gdynia. Nie wahaj się. Tylko spisz swój pomysł i wyślij go do 29 maja. Chcesz pracować w 2-osobowym zespole? Nie widzimy przeciwwskazań.

Jest o co walczyć, bo będziesz mógł pracować z najlepszymi w Polsce fachowcami od filmów reklamowych. To wyjątkowa okazja, by pod okiem ekspertów przejść cały proces tworzenia filmu reklamowego. Od scenariusza, pomysłu, poprzez storyboard, moodboard, aż po zdjęcia, montaż i projekt zwycięskiego filmu. Warsztaty poprowadzą specjaliści z branży filmowej i reklamowej.

– Konkurs „Morze mnie kręci” to wyjątkowa możliwość uczestnictwa w warsztatach z zawodowcami, którzy na każdym kroku towarzyszą młodym adeptom w powstawaniu filmu – mówi Jerzy Rados, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego i jeden z członków Kapituły Konkursu.

W Gdyni jako mieście filmu UNESCO bardzo silne są tradycje filmowe, podobnie jak związek z morzem i biznesem morskim. Postanowiliśmy to połączyć i od początku współuczestniczymy w organizacji konkursu. Produkcje filmowe, które do tej pory powstały w ramach konkursu zachwycają kreatywnością, świeżością i oryginalnością. Co roku jesteśmy zaskakiwani inwencją młodych ludzi  – podkreśla dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Premiera na wielkim ekranie 

Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w kwocie 20 tys. zł na realizację filmu, który swoją premierę będzie miał na wielkim ekranie. Film zostanie zaprezentowany publiczności 11 października podczas Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2024. Będzie także udostępniony na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów konkursu i partnerów Forum.

Konkurs organizowany jest przez Miasto Gdynia oraz Pomorską Fundację Filmową w Gdyni prowadzącą Gdyńską Szkołę Filmową.

Zgłoszenia – do 29 maja! 

Pomysł na film wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać na adres: info@gsf.pl do dnia 29.05.2024 roku, w tytule maila prosimy o wpisanie imienia i nazwiska oraz tytułu pracy, natomiast w treści maila danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail).

Autorzy najlepszych pomysłów na film zaproszeni zostaną (drogą mailową lub telefoniczną) do udziału w warsztatach filmowych organizowanych w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w terminie 29.06-01.07.2024.
Regulamin konkursu „Morze mnie kręci” dostępny jest na stronie www.forum.gdynia.pl.
Chcesz zobaczyć zwycięskie filmy z poprzednich lat? Wybrane produkcje poniżej.
Koncert https://www.youtube.com/watch?v=2X4mSI71FBE

Lunapark https://www.youtube.com/watch?v=stX3vbcMnhs

SKOK https://www.youtube.com/watch?v=msFTZvJuV2c