Politechnika Gdańska w piątce najlepszych uczelni w Polsce

Politechnika Gdańska zanotowała awans w klasyfikacji wszystkich uczelni wyższych, plasując się oczko wyżej niż przed rokiem – na 5. miejscu. Z kolei w zestawieniu obejmującym uczelnie techniczne PG ponownie zajęła wysoką 3. lokatę.

  • Politechnika Gdańska na 5. miejscu w zestawieniu ogólnym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024,
  • w stosunku do roku ubiegłego uczelnia awansowała o jedno miejsce,
  • PG na 3. miejscu wśród uczelni technicznych,
  • Gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, technologia chemiczna – te kierunki PG ma najlepsze w Polsce.
  • Awans i wysokie miejsce PG w rankingu ogólnym są wynikiem progresu w pierwszych trzech najważniejszych grupach kryteriów.

– Bardzo się cieszę, że w roku, w którym świętujemy jubileusz 120-lecia powstania uczelni, awansujemy w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych. Poprawa pozycji rankingowej i obecność w elitarnym gronie pięciu najlepszych uczelni w kraju, to dla nas potwierdzenie, że działania, jakie podejmujemy na uczelni były i są bardzo dobre. Nasze analizy pokazują, że w zakresie potencjału naukowego uczelni czy liczby cytowań rozwijamy się szybciej niż inne, czołowe uczelnie na świecie, jak np. Massachusetts Institute of Technology (MIT). Mamy ambicję je dogonić. Motywuje nas to do dalszej wytężonej pracy na rzecz nauki i rozwoju – ocenia prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Po raz kolejny znaleźliśmy się również w czołówce uczelni technicznych, a oferowane przez nas kierunki studiów są jednymi z najlepiej ocenianych w kraju. To pokazuje, że studia na Politechnice Gdańskiej są gwarancją najwyższej jakości kształcenia, na nowoczesnej i rozwijającej się uczelni.