Ayming Polska Sp. z o.o. – członkiem Klastra BSSC

By Marek Grzybowski

    Ayming Polska Sp. z o.o. dołączył do  Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego (Baltic Sea & Space Cluster – BSSC).

 Ayming Polska Sp. z o.o. joined the Baltic Sea & Space Cluster (BSSC).

 

Ayming Polska jest liderem finansowania innowacji, z 35-letnim międzynarodowym doświadczeniem. Wiedza i praktyka pracowników pozwala skutecznie wspierać firmy w pozyskiwaniu środków na rozwój biznesu.

Ayming Polska is a leader in innovation financing, with 35 years of international experience. The knowledge and experience of its employees allows it to effectively support companies in obtaining funds for business development.

Ayming to partner dla Działów B+R, który pomaga w tworzeniu liczniejszych i lepszych innowacji.

Oferuje wsparcie w rozliczeniu projektów badawczo-rozwojowych oraz w znalezieniu najlepszych zasobów i partnerów dla działalności B+R. Przeprowadza optymalizację procesów i oferuje porady dotyczące dostępnych możliwości finansowania oraz form pomocy publicznej (ulgi podatkowe na badania i rozwój, IP Box, Horyzont 2020), które najlepiej pasują do działań badawczo-rozwojowych danego przedsiębiorstwa. Zapewniamy naszym klientom bezpieczeństwo wdrożenia oferowanych rozwiązań oraz wsparcie eksperckie po zakończeniu projektu.

Proinnowacyjne ulgi podatkowe

Działalność B+R polega na opracowywaniu i wprowadzaniu produktów lub usług, które są nowe lub przynajmniej istotnie ulepszone z punktu widzenia przedsiębiorstwa.

Prace badawczo-rozwojowe prowadzą do zwiększenia wiedzy i wykorzystania jej dla wytworzenia nowej technologii czy też rozpoczęcia procesu wytwarzania nowych lub ulepszonych towarów i usług. Do działań B+R zaliczymy poszukiwanie, projektowanie i ocenianie alternatywnych materiałów, urządzeń i produktów. Warto zaznaczyć, iż działalność badawczo-rozwojowa nie obejmuje działań rutynowych i okresowych, takich jak np. kontrola jakości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o uldze B+R, zapoznaj się z praktycznymi analizami ekspertów Ayming:

Kto do rozliczenia ulgi? Nie tylko księgowa, ale też inżynier

Działalność badawczo-rozwojowa. Przykłady nieoczywiste

Identyfikacja i mapowanie działalności B+R

Identyfikacja kosztów kwalifikowanych

  

ESG   Środowisko (E – Environment), Społeczna odpowiedzialność (S – Social) oraz Ład korporacyjny (G – Governance)

Raportowanie niefinansowe zgodne z CSRD

Przygotowanie na nowe regulacje związane z najnowszą dyrektywą CSRD jest kluczowym wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw chcących utrzymać swoją konkurencyjność na rynku. Nasze kompleksowe wsparcie pozwoli ustrukturyzować zarządzanie obszarem ESG oraz odpowie na wszystkie Twoje bieżące potrzeby.

Od 2024 roku, w celu ujednolicenia i podniesienia jakości raportów, dyrektywa NFRD zostanie zastąpiona przez dyrektywę CSRD

Nowe przepisy mają na celu nie tylko zwiększenie liczby firm raportujących swoje działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ale także zapewnienie większej porównywalności tych informacji na poziomie europejskim. Wprowadzony harmonogram przewiduje stopniowe włączanie kolejnych grup firm w obowiązek raportowania. Co więcej, wpływ tych regulacji będzie miał zasięg daleko poza pierwotnie objęte nimi przedsiębiorstwa. Firmy, które zostaną objęte nowymi przepisami, będą oczekiwały od swoich dostawców przestrzegania określonych standardów, co w konsekwencji spowoduje rozprzestrzenianie się tych wymogów na cały rynek.

Wkrótce wdrożenie raportowania ESG stanie się więc obligatoryjne dla dużej części rynku

Sprawdź harmonogram wdrożenia Dyrektywy CSRD dla poszczególnych rodzajów przedsiębiorstw

Ayming Polska wziął udział w konferencji pt. „Sztuczna inteligencja w kosmosie i na morzu”