Port Gdańsk aktywnie wspiera walkę z koronawirusem!

ZMPG przekazał Państwowej Straży Pożarnej 10 namiotów z pełnym wyposażeniem, które pomogą w walce z koronawirusem. Mogą zostać wykorzystane jako tymczasowe izby przyjęć przed szpitalem, który zgłosi taką potrzebę i znacznie usprawnić prace ratowników.

W dzisiejszym przekazaniu sprzętu uczestniczył m.in. wojewoda pomorski, Dariusz Drelich. Jak powiedział: “Zarząd Morskiego Portu Gdańsk jako jedna z pierwszych firm zgłosiła się do mnie z propozycją udzielenia wsparcia w walce z koronawirusem. Już teraz widzimy efekty tej pomocy. Przedstawiciele gdańskiego portu przekazali już sprzęt medyczny, maski i płyny dezynfekujące wybranym placówkom. Dziś, reagując na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej, ZMPG oddaje w ręce strażaków 10 namiotów z pełnym wyposażeniem”.

Specjalistyczne namioty mogą pełnić funkcję przenośnej izby przyjęć, czy miejsca grupowania pacjentów, a nawet szpitala polowego, w sytuacji rzeczywistego, dużego napływu chorych. Pozwolą także uniknąć przeciążeń i ryzyka zakażenia koronawirusem na SOR-ach. Każda placówka, która zgłosi taką potrzebę, może zostać wyposażona w polowy namiot.

Jak dodaje Dariusz Drelich: “Takich namiotów jest już ponad 30 na terenie województwa pomorskiego. Wszystkie pochodzą z magazynów PSP. To bardzo ważne, że gdański port postanowił wesprzeć strażaków aż 10 zestawami namiotów wyposażonych w ogrzewanie czy oświetlenie. Dzięki temu możemy być spokojni, że straż pożarna jest wyposażona odpowiednio. Nie dość, ze dysponuje sprzętem na potrzeby szpitali to może również podjąć każdą akcję w terenie, bo nie ma obaw, że tych namiotów nie będzie brakowało”.

Przy zakupie sprzętu, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk postanowił wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Jak powiedział nam Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk: “Zdecydowaliśmy się na zakup namiotów i urządzeń polskich producentów (oczywiście poza samymi agregatami, które są produkcji zagranicznej). Dzięki temu mieliśmy możliwość wsparcia naszego rodzimego rynku. W tym trudnym czasie wszyscy musimy być razem. Rozumiemy to i na tyle, ile możemy, będziemy pomagać”.

WIĘCEJ: www.portgdansk.pl